Když během prosince poprvé spatřily světlo světa paletky očních stínů a laků na nehty ze spolupráce věhlasného módního domu a německého abstraktního umělce, nikdo nejspíš nepředpokládal, že už o měsíc později bude kolekce obsahovat například i stylové židle.

To, že měl Christian Dior k umění velmi blízký vztah snad netřeba připomínat. Sám kdysi pracoval v galerii a to se později prolnulo i s jeho kariérou módního návrháře. To dnes dobře ví i vedení domu Dior, které na konci loňského roku potvrdilo spolupráci s německým malířem Anselmem Reylem.

Ten pro Dior vytvořil nejprve pestré laky na nehty a paletky očních stínů v army stylu v odstínech stříbrné, šedé, fialové, růžové a tmavě modré, inspirované kolekcí Dior Vernis. Později se do prodeje dostaly i kabelky a šperky ve stejném stylu.

Začátkem ledna se kolekce poprvé představila v kamenném obchodě a všem doslova vyrazila dech. Americký Saks totiž nejen limitované kolekci přizpůsobil celý svůj butik, navíc v něm byly poprvé představeny kromě dosavadních položek i boty, židle a dokonce i pestrobarevné květináče.

Toužíte-li po nějakém tom uměleckém kousku, nemusíte nutně do Miami. Kolekci je možné objednat i na oficiálních stránkách domu Dior, nebo v Dior Boutique Art Basel.