Chanel má svou kabelku 2.55, Bottega Veneta svůj Knot a Fendi zase svoji Baguette! Tato dnes již ikonická kabelka spatřila světlo světa poprvé v roce 1997 a dnes už je tak slavná, že se dočkala své vlastní knihy!

Zhruba za dva měsíce, přesněji 26. června, se dostane do prodeje nová kniha od nakladatelství Rizzoli, která ke od začátku až do konce věnována ikonické kabelce Baguette od italské značky Fendi. Bude zabalená v béžové látkové krabici s minimalistickým vzhledem, který je přesto velmi vypodívající. Zlatý vytlačený nápis Fendi a velký černý nápis Baguette totiž nenechá nikoho na pochybách, co se ukrývá uvnitř.

Vázaná kniha, za kterou stojí Silvia Venturini Fendi, totiž obsahuje fotografie snad všech modelů, kterých od roku 1997 vzniklo něco přes 700. Některé z nich jsou velmi jednoduché, jiné zase mají jedinečný a luxusní design tvořený exklzivními materiály jako kůže, kožešiny, krokodýlí kůže, nebo jsou jedinečné svými výšivkami, pošitím flitry, či zdobením drahými kameny. Některé kabelky Baguette jsou dokonce zdobeny drahými kameny.

Od roku 1997 však vznikla i celá řada limitovaných edic těchto kabelek, které pro Fendi navrhli například Damien Hirst, Richard Prince, nebo Jeff Koons. Jednou z nejpopulárnějších kabelek doby se však Baguette stala až poté, co ji v seriálu Sex and the City nosila Carrie, tedy Sarah Jessica Parker. A právě Sarah je spoluautorkou textů v této knize. Pod ní se dále podepsal Achille Bonito Oliva – italský umělecký kritik, profesor a kurátor, Paola Antonelli – vedoucí kurátorka v oddělení architektury a designu v Muzeu moderního Umění v New Yorku, Quirino Conti – italksý architek, kostýmní a jevištní výtvarník a módní spisovatel, Sophie Fontanela – novinářka a spisovatelka, Pearl Lam – kurátor, obchodník a soukromý sběratel současného čínského umění, Dana Thomas – módní a kulturní publicistka, Banana Yoshimoto – jedna z předních japonských spisovatelek.

Kniha, která by měla stát kolem 2500 Kč by měla být v prodeji i v České republice.