Kdo říkal, že se nemůžeme mít jako králové? Alespoň pár věcí, které běžně používá britská královská rodina můžete mít i vy. Invogue pro vás vybral ty nejzajímavější a poradí vám, kde je sehnat.

Kvalita se poznává jen těžko. V Británii však mají měřítko, díky kterému se kvalita pozná na první pohled. Výrobky, které používá královská rodina totiž poznáte podle erbů, které jsou součástí balení výrobků. A jelikož víme, že se rádi rozmazlujete, poradíme vám pár kousků, které používá nejen Královna Alžběta II. ale i princové. Jaké to jsou a kde je sehnat?

Asi nejlepší výběr královského zboží seženete v obchodním domě Harrods’s v Londýně, do kterého chodí nakupovat i královská rodina a sám obchodní dům je taktéž opatřen erby. Pokud se ale do Londýna nechystáte a přesto byste si rádi vypili čaj, jaký pije královna, nebo si obuli boty do lesa jako ona, máme pro vás pár tipů.

Nejdříve se pojďme věnovat jídlu a pití. Královnin oblíbený jablečný Cider pořídíte v pražském obchodě Robertson na Vinohradské ulici 79, kde ho mají za 89 Kč. Ve stejném obchodě seženete i cereálie Kelloggs (půl kila stojí 99 Kč). Královninu oblíbenou čokoládu od značky Charbonnel et Walker u nás bohužel nekoupíte, ale můžete si ji objednat online přímo v jejich internetovém obchodě zde. Královnin oblíbený čaj značky Darvilles of Windsor seženete v dobře zásobených čajovnách, nebo si ho můžete objednat za 275 Kč zde.

Pokud jste se rozhodli oslavit Silvestra v královském stylu, určitě si pořiďte šampaňské značky G.H. Mumm&Cie, které koupíte za 1145 Kč v internetovém obchodě champagneshop.cz. Co už u nás ale nekoupíte je královskou rodinou oblíbený sýr od firmy Howgate Dairy Foods, a smůlu budete mít i při shánění krevet James Baxter&Son. Na novoroční úklid pak královna doporučuje ručně vyráběná košťata od firmy Arthur Nash.

Je jasné, že po novoročních oslavách budete potřebovat dobrou kosmetiku. Třeba tu co používá královna. Její oblíbená značka Elizabeth Arden u nás bohužel nemá zastoupení, ale jejich výrobky si můžete objednat například přes internetový obchod krasa.cz. Na webu parfemy.cz zase téměř za babku, tedy za 320 Kč/100ml seženete královnin oblíbený parfém Blue Grass, taktéž od Elizabeth Arden.

Pokud patříte k milovníkům zahradničení, určitě si nějaká semínka objednejte ze zásilkového obchodu značky Sutton Seeds. Na zahradu pak královna doporučuje holinky Hunter, které u nás prodává například www.tamsinlondon.cz, a volnočasové oblečení značky J. Barbour & Sons, který má taktéž internetový obchod. Pokud vás zahradničení nebaví, můžete si vyzdobit svůj Buckinghamský palác růžemi od James Cocker & Sons.

No a pokud podobně jako my dáváte přednost oblečení, pak věřte, že asi nejdostupnější královské oblečení (nemyslíme finančně), je pro nás to od značky Burberry, která má v Pařížské ulici svůj butik. Co se šperků týče, královna má ráda ty od značky Asprey, které si můžete pořídit přímo v jejich internetovém obchodě. Ve městě jistě oceníte čepice a klobouky značky Lock&Co., které si můžete pořídit v internetovém obchodě, nebo deštníky značky Fulton Umbrellas, pro které už si ovšem musíte zaletět do Británie. Přes web si ale můžete objednat oblíbené ponožky královské rodiny i s jejich erbem, které vyrábí značka Corgi Hosiery. Poštovné z jejich internetového obchodu je cca 310 Kč. V neposlední řadě si můžete pořídit i rukavice od královniny oblíbené rukavičkářky Cornelie James a to přímo v jejím internetovém obchodě.

Co u nás zaručeně seženete jsou auta značky Jaguar, které královská rodina používá pro osobní účely. Automobily Jaguar prodává například auto Charouz, ale upřímně řečeno, není to zrovna dostupná položka. Pak jsou tu ještě věci, které u nás neseženete a možná byste je ani nechtěli. Tak například dudy vyrábí pro královskou rodinu značka R. G. Hardie&Company a zbraně zase značka Gallyon & Sons.

Tak co, okouzlil vás některý královský výrobek natolik, že si ho na 100% hodláte pořídit a vyzkoušet si, jaké to je užívat si jako člen britské královské rodiny?